Prosinec 2012

Moje čtenářská zkušenost (esej)

14. prosince 2012 v 14:31 | Alex |  moje povedené slohovky
Jestli je tu někdo, koho zaujal obor mého studia a rád by si přečetl nějaký výstup, tak dnes přidávám po dlouhé době esej, kterou jsem psala právě do zmiňovaného Úvodu do literární teorie. Nebo pokud si chcete jen tak počíst o mých zkušenostech se čtením a knihami, tento článek je vám k dispozici. Ještě neznám hodnocení pana docenta, ale já sama jsem se svým dílkem spokojená, ačkoliv si nejsem úplně jistá, jestli je to esej :D
Rozsah práce jsou 4 strany. Dám to sem všechno, ale číst vás to samozřejmě nemůžu nutit. I když si vyberete jen některé pasáže a napíšete mi k nim svůj názor, budu ráda :)
Těm, kteří mají ještě školu, přeju pevné nervy! Alex

Moje čtenářská zkušenost

Když se člověk naučí číst, otevírá se před ním nový svět. Je to téměř, jako by se znovu narodil. První přelouskané slabiky jsou jako první krůčky batolete, první přečtený text je jako první rozběhnutí. Člověk tak získává úžasnou schopnost, díky níž může v knihách prožít vzrušující příběhy, podívat se do vzdálených koutů Země, ba i Vesmíru nebo se přenést v čase hluboko do minulosti či daleko do budoucnosti. Ačkoliv to ne každý vidí, čtení je moc. Umožňuje nám dozvědět se spoustu věcí, rozšířit si obzory i slovní zásobu. Především nám ale nabízí zážitky, protože, přiznejme si, právě kvůli nim lidé nejraději čtou beletrii.