Listopad 2012

Píšu, spíš nepíšu

28. listopadu 2012 v 19:20 | Alex |  poznámky
Jestli sem ještě někdo chodíte, tak jste určitě zaznamenali moji velmi sníženou aktivitu. Existuje pro ni pár důvodů. Zaprvé končí semestr a je třeba se jednou za půl roku dokopat k učení, ale to není to hlavní. Prostě teď nepíšu a samotnou mě to štve. Ne že bych neměla co psát, nápadů mám spousty, ale nějak mě to nechytá. Než se v příběhu dostanu k zajímavým scénám, musím se prokousat úvodními pasážemi a ty mě prostě psát nebaví. Navíc mám za sebou spoustu přednášek z literární teorie s naším úžasným učitelem, obdivovatelem Matrixu, Tří mušketýrů a Popelky, na kterých jsem zjistila, že můj autorský styl je v podstatě zoufalý. Píšu téměř výhradně er-formou, používám přímou charakteristiku a nehraju si se čtenářem, jak bych měla. To všechno vede k tomu, že momentálně nic kromě prací do školy nepíšu. Doufám, že se to brzy změní a třeba mě něco nakopne ke tvůrčí činnosti.

Monika Plocová: Ventil (recenze)

7. listopadu 2012 v 20:21 | Alex |  moje povedené slohovky
Jak jsem předesílala v předchozím článku, psala jsem do školy recenzi. Dnes jsem si na ni vyslechla hodnocení učitelky (paní doktorky tuším :D), tak ji sem dám k posouzení ještě vám. V hodině mi bylo vytčeno, že jsem neuvedla žánr knihy a že používám termíny ich-forma a er-forma, ačkoliv jsem popřela, že jde o umělecké dílo. Jaký je váš názor? Budu ráda, když se vyjádříte. Alex


Tenká kniha s názvem Ventil je již čtvrtým dílem spisovatelky Moniky Plocové. Vyšla v roce 2008 v nakladatelství iNSiGNiS a s předcházejícími knihami Na špičce ledovce (2005), Ledové stopy zapomnění (2006) a Všechno má svůj čas (2007) ji pojí společné téma - závislost.