Září 2012

Proti samotě

24. září 2012 v 11:27 | Alex |  básničky
Zamilovaným básničkám na tomto blogu zase na čas odzvonilo a já se vracím k původnímu "trendu" psát básničky, když mě něco štve. Třeba se tu najde někdo, kdo se se mnou ztotožní nebo naopak bude danou věc spatřovat z jiného světla.

Proti samotě

Proč emoce nedají mi chvíli klidu?
Proč jen patří k vybavení lidu?
Smích i pláč jsou běžná věc,
ale musí mě trápit srdce přec?

Z univerzitního života

21. září 2012 v 17:44 | Alex |  o mně

Vítejte
na občasníku, který se z mého blogu stává. Důvod, proč sem v podstatě nic nepřidávám, je, jak už zřejmě tušíte, můj nástup na vysokou školu. Každý týden teď budu balit tašku a jezdit přes tři hodiny do Olomouce, kde studuju editorství. Co všechno může editor dělat, jsem se vlastně dozvěděla až tento týden na úvodních hodinách a je toho celkem dost. Takže třeba jednou budu připravovat knihy na vydání a časopisy k tisku, dělat korekturu, stříhat video či zvuk, editovat fotografie apod. Kromě toho budu mít znalosti o českém jazyce a literatuře, takže jsem zatím spokojená :)
Olomouc je krásné město, rušné tak akorát, po centru se dá všude dojít pěšky a kolem jsou hezké parky. Jedině snad ty kočičí hlavy všude, to neprospívá podpadkům ani kolečkám kufru.
Nejspíš začnu brzy mluvit spisovně a usekávat slova, protože většina studentů v Olomouci je z Ostravska, tak to člověk prostě pochytí. Vy to tady naštěstí z mého písemného projevu nepoznáte a já doufám, že zas budu mít co přidávat. Při nejhorším sem hodím výtah z povinné literatury, který musím mít k zápočtu :D
Mimochodem, konečně se učím tři jazyky - angličtinu, němčinu a ruštinu, juchů! Alex

Miluji tě...pravda, nebo lež?

10. září 2012 v 13:31 | Alex |  Nevážné úvahy
Zdravím! Láska je věčné téma a trable s ní jsou pro spoustu lidí na denním pořádku. První nevážná úvaha se tedy stylově zabývá slovy "Miluji tě". Snad mě žádný zamilovaný za tento článek neukamenuje :) Přeju příjemné počtení. Alex

Miluji tě…pravda, nebo lež?


O rubrice

8. září 2012 v 14:04 | Alex |  Nevážné úvahy
Je to téměř k neuvěření, ale ani po pěti letech se tento blog nepřestává vyvíjet. Dnes zakládám novou rubriku nazvanou Nevážné úvahy a v tomto článku vám chci přiblížit, co bude jejím obsahem.
Nápady na povídky mě začaly opouštět, ale psaní a aktivity na blogu se jen tak nevzdám. Moje SB Illian (děkuji :)) mi vnukla nápad napsat úvahu, ale to, co jsem stvořila, nevyznělo vůbec vážně, spíš naopak. Zjistila jsem, že když mě napadne dobré téma, baví mě takové věci psát.
Takže můžete uvítat novou rubriku, která se bude plnit nevážnými úvahami s pokud možno neotřelým pohledem na zajímavá témata. Pevně doufám, že si získá vaše čtenářská srdce. Alex

Akroteleuton

5. září 2012 v 10:53 | Alex |  básničky
Hezký den všem internetovým poutníkům! Přemýšlím, co se to se mnou stalo, že jsem začala takřka denně chodit ven a nechybí mi psaní. Mrzí mě, že teď nemám žádné pěkné povídky, které bych tu zvěřejnila, ale já už něco vymyslím.
Nevíte, proč se mi to nejlepší z prázdnin musí dít, až když končí? Nejspíš zákon schválnosti.
Dnes vkládám dvě básničky, akroteleutony, možná nebudou moc dávat smysl, ale je opravdu těžké takovou věc napsat. Tady jsou moje první pokusy:

Mrak

Moře mraků pluje taK
Rychle jako pumA
Ale nejsou jako voR
Který nepluje nikaM

Skrat

Skoro jeden watT
Kde nastane tmA
Rodí se tam baR
A není vidět na kroK
Tak tedy taS