Červenec 2012

Knihy, které mě ovlivnily

22. července 2012 v 20:26 poznámky
Po článku o filmech, které mě ovlivnily, by rozhodně nebylo fér vynechat knihy. Knihy mám strašně ráda, skrývá se v nich spousta zajímavých myšlenek a dokážou v člověku probudit city. O knihách, které mě zaujaly, se můžete dozvědět v rubrice Spisovatelé a knihy. Je jich dost, ale když jsem se nad tím zamyslela, moc knih mě ve skutečnosti neovlivnilo.

Bonnie Bryant: Dívky v sedlech

Mám svůj sen

13. července 2012 v 17:28 | Alex |  o mně
Původně jsem chtěla napsat jiný článek, ale bude muset počkat, protože když jsem uviděla téma týdne, bylo by, vzhledem k názvu mého blogu, hloupé toho nevyužít.
Můj sen je důvod, proč jsem tento blog před pěti lety založila. Odmalička jsem psala a mým snem bylo a je stát se uznávanou spisovatelkou. Hrozně ráda se nadchnu pro nějaký nápad na příběh a ještě radši ho píšu. Bohužel hlavně kvůli škole jsem nikdy neměla na psaní tolik času, abych nějaký pořádný nápad dotáhla do konce, a navíc přicházela období tvůrčí krize. I když teď mám relativně dost času, než zase nastoupím do školy, vidím, že to zase nedopadne. Přesto se nevzdám a budu se snažit, aby se jednoho dne moje knihy vyjímaly v knihkupectvích a knižních žebříčcích.
Ačkoliv sen o psaní považuji za svůj největší sen, není jediný. I když, ty ostatní už nejsou tak velké a atraktivní. Jako mít skvělou harmonickou rodinu, žít v pěkném moderním bytě či domě, být stále obklopena přáteli, umět hrát na piano nebo vrátit se do koňského sedla.
A co vaše sny?

Nakonec jedna stylová písnička z úžasného filmu:

Filmy, které mě ovlivnily

6. července 2012 v 21:16 poznámky
Televize a filmy jsou odmalička součástí života mojí generace. Je mnoho filmů, které se mi líbily a zaujaly mě. Mezi takové patří napřiklad kreslená disneyovka o slůněti Dumbo, dětské fantasy Most do země Terabithia, nezapomenutelný velkofilm Titanic, český muzikál Starci na chmelu, klasika k žehlení Kokosy na sněhu, Něžný vetřelec z cyklu Soukromé pasti, český rodinný film Kruh, předělávka Shakespeara 10 důvodů proč tě nenávidím, Protivný sprostý holky s Lindsey Lohan, poslední film Heatha Ledgera Imaginárium doktora Parnasse, mrazivá Černá labuť nebo zvláštní fantasy snímek Tam, kde jsem nikdy nebyl.
I když nejsem právě typ, co vysedává u televize, viděla jsem spoustu filmů, ale jen málo z nich skutečně ovlivnilo můj život. Vlastně vím o třech. Tady jsou:

Prázdniny budou dlouhé

1. července 2012 v 20:12 | Alex |  poznámky
Většině z vás začaly před dvěma dny prázdniny. Jak se na ně těšíte? Co plánujete? Já už jsem měsíc doma, a i když jsem poměrně činná, občas se nudím. Pokud jde o četbu, dostala jsem se k románu Nový Měsíc od Stephenie Meyer (druhý díl Stmívání). Moc se mi líbí, opět si užívám Stepheniin styl psaní, který obdivuju. Vzhledem k tomu, že se řadím k teamu Jacob, jsem spokojená s tím, že po většinu knihy tam není Edward, ale milý veselý vlkodlak. Navíc mi Jacob připomíná někoho v mé blízkosti :)
Pokud jde o psaní, tak vcelku lenivím. Věnuju se sice jedné povídce, ale nejsem se úplně jistá, jestli ji dotáhnu do konce, tak zatím radši nic slibovat nebudu.
Aktuálním tématem je u mě teď vysoká škola a kolej.
Přeju vám krásné prázdniny! Alex