Květen 2012

How I met your mother

28. května 2012 v 11:08 poznámky
Pamatujete na článek o Supernatural? Byla jsem tím seriálem unešená a sleduji ho dodnes, i když už to není úplně ono, ale předmaturitní stresy mě přivedly k dalšímu seriálu (spíš sitcomu) a nebylo by správné, kdybych se o něm nezmínila na blogu. Takže How I met your mother (Jak jsem poznal vaši matku):


How I met your mother (Himym) je americký sitcom, žánrem romantická komedie. Píše se rok 2030 a hlavní hrdina Ted Mosby vypráví svým dvěma dětem příběh o tom, jak poznal jejich matku. A bere to pěkně ze široka.
Celý příběh se točí kolem pěti ústředních postav. Ted Mosby je celkem normální muž, který se snaží prosadit jako architekt. Marshall Eriksen studuje práva a nade vše miluje Lily Aldrinovou, jež učí v mateřské škole. Robin Scherbatska sní o cestování a práci moderátorky, zatímco žije se svými pěti psy. Barney Stinson je nejzábavnější postavou. Stále vymýšlí a zkouší nové metody svádění žen. Všichni se schází v baru u MacLarena, kde si vypráví, co se jim přihodilo.

Nad tím, co vše tato pětice vymyslí a zažije, zůstává rozum stát. Jedna absurdní a vtipná situace střídá druhou. Do života postav přichází lásky i zklamání, modrý lesní roh, záhadná cukrářka, ananas, mince pro štěstí, nahý obraz, lasergame a mnoho dalšího.

Jestli se chcete uvolnit a zasmát, nahoďte oblek. Bude to legen-počkej si-dární!

Je to doma!

23. května 2012 v 8:46 | Alex |  o mně
Ahoj všichni. Jistě jste všichni pochopili, že moje neaktivita na blogu v posledním měsíci byla způsobena maturitou, ale teď to začne, protože jsem odmaturovala!
Když si vezmu, jak jsem se stresovala hlavně ten poslední týden před zkouškou, děsila se, co si vylosuju a na co se mě budou učitelky ptát, tak nakonec to vlastně vůbec nebylo hrozné. Jasně, byla jsem nervózní, klepal se mi hlas, ale žádný vyložený výpadek paměti nenastal.
Včera odpoledne jsem začínala maturitu němčinou. Chtěla jsem nějaký stát, dobře se o tom mluví, navíc k tomu máme mapu a přehled. Jenže jsem si vylosovala bydlení, což ovšem taky nebylo vůbec špatné. Z angličtiny jsem maturovala státně, takže se skládala z víc úkolů. Jako reálie tam byl Londýn, který jsem si přála. V češtině jsem si z oněch třiceti děl vylosovala Hamleta, což byla taky celkem trefa do černého, protože jsem mohla zkloubit znalosti z češtiny se znalostmi z angličtiny. Nakonec to nejhorší, základy společenských věd, a vytáhla jsem si gnoseologii a ontologii. Snažila jsem se mluvit dostatečně pomalu, abychom tu čtvrt hodinu zůstali u gnoseologie a nenačli ontologii, o níž bych řekla maximálně dvě věty. A vyšlo to. Takže nakonec mám čtyři jedničky, yahoo!
A co to znamená pro blog, respektive pro vás, čtenáře? Budu teď mít mnohem víc času, chystám nějaké povídky, prozradím, že bude kapitolová HPFF, i když nic takového, co jste ode mě doposud četli.
Také budeme slavit, v červnu bude mít tento blog 5 let! Dostane něco nového na sebe, aby se vám mohl nadále s radostí ukazovat :)
Tak se mějte, a tomu, koho ještě čeká maturita, držím palce, to zvládnete! Alex

... a půl je hotovo

4. května 2012 v 21:20 | Alex |  o mně
Tablo visí, písemnou maturitu mám za sebou, a když jsem si přečetla definici frusrace, celkem to vystihovala můj pocit z přípravy na ústní maturitu. To vše jsou nejspíš známky toho, že se mě gympl už vážně hodlá zbavit.
Abych řekla pravdu, ani jsem si ještě neuvědomila, že mám část maturity za sebou. Zajímá vás, jaké to bylo?
Češtinu jsem měla vyšší úroveň, jak už jsem párkrát psala, a test mi připadal jednodušší než všechny, co jsme psali jako cvičné, i když o jedné blbé chybě už vím. Téma na slohovou práci se dá z deseti zadání vybrat dobře, a tak jsem psala recenzi na mou kultovní knihu, tedy Hostitele. Mně se to líbilo, jen doufám, že to skutečně byla recenze, a mrzí mě, že už ten text nikdy neuvidím a nebudu mít možnost dát ho na blog.
Následující den mě čekala angličtina. Poslech i test, tady už tedy základní úroveň, mi připadaly dobře zvládnutelné a místy i zajímavé. V další části jsme psali dopis a e-mail, celkem jsem škrtala a mnohokrát přepočítávala slova, než jsem byla spokojená, ale myslím, že jsem to mohla napsat lepší. Teď už to nezměním, nějak to dopadne. Ještě že se mi před písemkami dostalo uvolnění v podobě čarodek a prvního máje s Benjim:)
Zbývá ještě udělat zázrak a naučit se ve zbývajícím čase témata k ústní maturitě. Držte mi palce;) Alex