Březen 2010

1. Kapitola

31. března 2010 v 20:00 | Alex |  Andělé a Zatracení
Přicházím s první kapitolou nové (tedy aspoň pro vás) povídky Andělé a Zatracení. Ještě jednou bych chtěla upozornit, že jde o mou fantasy prvotinu, kterou jsem psala ve čtrnácti, tedy před dvěma lety. Snad se vám to bude líbít. Očekávám komentáře:)

Angel byla anděl a od narození žila v Andělském městě. Poslední dobou ale o svém původu pochybovala. Všichni andělé byli totiž světlovlasí, neustále se usmívali a vše viděli z té lepší stránky. Angel ale byla jiná. Často měla deprese a objevila ve svých vlasech tmavé pramínky.
Ostatní andělé si všimli, že je s ní něco v nepořádku a chtěli jí, jak to andělé dělávají, pomoct. Angel je však, i když si to neuvědomovala a ani to nechtěla, od sebe odehnala. Ztratila tak náklonnost přátel a spolužáků z andělské akademie, kam chodila do pátého ročníku. Věřili jí už jen rodiče, bratr Diego a kamarád Bill. Bill byl skvělý anděl a  Angelin nejlepší kamarád. Byl o rok starší a chodil do šestého ročníku, což Angel trochu mrzelo, protože se jí nemohl zastávat před spolužáky z její třídy.

Kapitolovky - rozcestník

30. března 2010 v 20:10 | Alex |  Kapitolovky
Zatímco si doma hrabu do sešitu pokus o knihu, tady si můžete přečíst moje blogové kapitolovky. Jejich přehled následuje:

Všechny barvy lidskosti (klikni a čti)

Postavy: Abbygail, Amanda a Jim Robinsovi; Michael, Johanna a Hugo Boldini, doktor Schwarz, Fred
Děj: Svět je přecivilizovaný a lidé nechávají své děti ještě před narozením naprogramovat, aby byli dokonalí jako celá společnost. Tuto idylu kazí hrstka lidí "z divočiny", kteří se odmítli stát přecivilizovanými a ponechali si svou přirozenost. Mezi nimi je i rodina Robinsových. Sedmnáctiletá Abbygail se skrývá spolu se svými rodiči, ale co se stane, když jednoho dne potká Michaela? Co když je její dosavadní život plný lží a ona může získat, po čem vždycky toužila?
Žánr: sci-fi/drama/romantika
Délka: 20 kapitol (kapitoly jsou delší než u ostatních povídek)
Stav: dokončená
Upozornění: I když jde o sci-fi a přecivilizovanou společnost, nečekejte žádné roboty a superauta na hyperpohon. Na takové věci si nepotrpím.

Hra se smrtí (klikni a čti)

Postavy: Tera, Joel, Henrik, Dorian, Smrt, Posel Smrti, Ash
Děj: Kdo by nechtěl být nesmrtelný? Žít navěky a moct se posmívat Smrti je přece skvělé, obzvlášť když víte, jak na to. Jenže Smrt nelze až tak snadno obejít. Jednoho dne se vrátí a bude se chtít mstít.
Žánr: thriller
Délka: 3 části
Stav: dokončená
Upozornění: 2. a 3. část obsahují scény popisující násilí, takže zvažte, co unesete.

Lodenský les
(klikni a čti)

Postavy: Lily Dearsová, Egon Burkes, Mistr Mikkel, Angelika, Stela, Marco . . . a Lodýnové
Děj: Lily studuje pátý ročník osmiletého gymnázia v rodném městě Lodenu a ráda si kreslí vymyšlené tvory. Když do její třídy příjde Egon, dozví se, že tvorové z jejích kreseb skutečně žijí v Lodenském lese, kam se obyvatelé Lodenu bojí chodit. Lily se stává součástí starého tajemství Lodenského lesa a podle Mistra Mikkela může právě ona pomoct Lodýnům (tvorové v Lodenském lese), když nakreslí jeho ztracenou dceru . . .
Žánr: fantasy
Předpokládaná délka: asi 12 kapitol
Stav: rozepsaná, pozastavená
Zajímavost: Z Lodenského lesa vychází kniha, kterou sem se dřív chystala psát. Pořád ji mám v záloze :).

Andělé a Zatracení (klikni a čti)

Postavy: Andělé Angel, Bill, Linnie, David, . . . Zatracení Sophie, Chris, Simba . . . jelen Vink; Leas
Děj: Angel je sice anděl, ale rozhodně se tak necítí. Jejím jediným přítelem je Bill, který zmizí v noci na Mikuláše. Angel zůstane jen zvláštní přívěsek, záhadné jméno Leas a znepokojující sny. K Vánocům Angel dostane zrcadlo, v němž se znenadání objeví Sophie. Sophie však není anděl a zdá se, že chce Angel pomoct . . .
Žánr: fantasy/romantika
Délka: 12 kapitol
Stav: dokončená
Zajímavost: Andělé a Zatracení jsou mojí úplně první fantasy. Psala jsem ji ve čtrnácti a už od začátku to neměla být kniha, ale spíš delší povídka, na které jsem si vyzkoušela, jestli dokážu psát fantasy (do té doby jsem psala dívčí romány), a ukázalo se, že fantasy je pro mě to pravé.

Jana Frey

24. března 2010 v 21:20 | Alex |  Spisovatelé a knihy
Ahoj čtenáři. Ode mě se v nejbližší doby tvorby nedočkáte, protože mám dost práce se školou a navíc mám v hlavě - co se psaní týče - jenom mou novou knihu s pracovním názvem Lektvary. Tak aspoň tvorba někoho jiného:)

Jana Frey se narodila 17.4.1969 v Düsseldorfu. Knihy začala psát již v pěti letech a zůstala u toho. Píše psychologické romány z prostředí současných německých měst. Posbírala několik lirerárních cen za literaturu pro mládež a jedno z jejích děl bylo dokonce zfilmováno. O jejích knížkách jsem se dozvěděla od kamarádky, byla to její reakce na moje vychvalování Ivony Březinové. Vzhledem k tomu, že mám moc ráda psychologické romány, vyrazila jsem do knihovny. Bohužel tam mají jen tři její knihy. Tady je něco málo o nich:

okamžik
Okamžik co mění život
Lena žije obyčejný spokojený život teenagera, dokud při autoněhodě nedojde k vážnému poranění jejích očí. Lena oslepne a zhroutí se jí celý svět, má pocit, že už nemá důvod existovat. Čtenář si spolu s Lenou projde cestu od nemocniční postele přes slepeckou hůl až po zapojení se do školní výuky. Lena má na své straně podporu rodiny, ale jak se zachová její přítel Frederik?

falešná volnost
Falešná volnost
Sofie je už od malička doma odstrkovaná a maminka jí dává najevo, že není dítětem, jaké si přála. Když se Sofiina matka provdá a Sofie spolu s otčímem získá bratříčka, nelibost matky vůči své neuspravené snědé dceři se ještě znásobí. Sofie touží po rodičovské lásce, ale místo ní se dočká pouze stále horších výprasků od otčíma, který jí zničí také její první lásku. Sofie se naučí utíkat z domova a později i krást. Když je dána do dětského domova, nic už jí nazabrání v tom, aby utekla nadobro. Stává se dítětem ulice, setkává se s různými lidmi a s drogami. Mimo Sofiinu rodinu, která ji zavrhla, je v příběhu také polská přistěhovalecká rodina, u níž nakonec Sofie nachází svůj skutečný domov.

mrazivý ráj
Mrazivý ráj (lepší obrázek jsem nenašla)
Hana si ze svého dětství sice moc nepamatuje, ale smrt její matky v jejím srdci zanechala hlubokou ránu. Roli matky však brzy převzala Roshwitha, Hanina macecha, která dovedla svou novou rodinu pod ochranu Svědků Jehovových. Hana se mezi Svědky nejdříve cítí dobře a bezpečně, ale v patnácti letech začne pochybovat. Stále víc si všímá poznámek ostatních lidí, pozoruje chování svých spolužaček a také se zamiluje. Okolní svět, který je najendou schopná vnímat, jí ukazuje, jak zvláštní jsou přísná pravidla Svědků, a Hana se chce ze středu Svědků Jehovových vymanit. To ovšem nepůjde snadno.

Jana Frey napsala mnoho dalších knih a osobně si myslím, že budou také skvělé. Nejúžasnější mi na knihách příjde to, že spisovatelka nejdřív strávila nějaký čas s jejich hlavními hrdiny, kteří jsou skuteční a jejichž příběhy se skutečně staly, a teprve po získání dostatku informací se pustila do psaní. Takže když čteme knihu, v podstatě přesně prožíváme skutečný strastiplný příběh.
Četla jsem od Jany Frey jen tři knihy, ale přesto můžu říct, že je to bravurní spisovatelka. Její knihy vám rozhodně doporučuju!

Náhoda? Ne, jen promyšlená hra osudu.

13. března 2010 v 19:32 | Alex |  o mně
Ahoj všichni, snad jste na můj blog nezanevřeli, když jsem se zase nějakou dobu neozvala. Původně jsem chtěla měnit design, ale nedaří se mi vytvořit ani najít takový, který by vyjadřoval, jak se cítím a jak se můj život změnil.
Nejde o nic extra zlomového, nevyhrála jsem ve sportce, nevydala jsem knihu, ani jsem nedostala jako hlavní jazyk anglinu, ale přesto to prostě nemůže být náhoda. V jednom týdnu se totiž přihodilo všechno tohle: