8. kapitola

12. listopadu 2009 v 20:11 | Alex |  Lodenský les
Ahoj lidičky, 582 návštěv za dva měsíce - jsem spokojená :).Akorát by se to ještě mohlo podepsat na komentářích. Můj notebook je hrozný krám, nedokáže načíst ani obyčejný word, takže kdo ví, jak to dopadne s Malverinem. No nic, tady máte osmou kapitolu:

8

Když se Egonovi s mistrem Mikkelem podařilo Lodýny rozehnat, vrhli se k Lily, která se právě probudila z bezvědomí.
"Co to bylo?" ptala se zmateně Lily. Oba jí pomohli na nohy a mistr Mikkel strčil lily pod nos její kresbu Stely.
"Nelíbilo se jim tohle! Jak jsi to proboha nakreslila, podle nějakého časopisu?" křičel. Byl naštvaný, Lily vůbec nesplnila to, co od ní očekával. Ve snu je zkrátka vše jednodušší. Lily se ho nejdřív lekla, jak je rozzuřený, pak se jí ale vrátila odvaha a odpověděla: "Ne, kreslila jsem to podle své kamarádky Stely. Chtěl jste přece nalreslit člověka."
"Jenže toho člověka musíš nakreslit zpaměti!" vyvedl ji mistr Mikkel z omylu.
"Takže chcete říct, že vám moje kresba nepomohla?" chtěla vědět Lily.
"To skutečně ne," řekl jednoznačně mist Mikkel. Lily zklamaně zavrtěla hlavou, obrátila se k mistrovi i egonovi zády a dala se na odchod. Stále zrychlovala, až docela běžela z kopce směrem ke Starému městu.
"Lily!" volal za ní Egon, chtěl za ní běžet, ale mistr Mikkel ho zadržel:"Počkej, musíme změnit plán. Řekni jí o m
ém snu, řekní jí všechno, o víš, třeba to bude lepší. Hlavně ji přiměj nakreslit člověka - ZPAMĚTI! Teď běž." Egon přikývl, upravil si pás plní píšťal a rozběhl se za Lily.
Dohnal ji až v ulicích Starého města.
"Lily, stůj!" volal na ni, když mu chtěla znovu utéct.
"Nech mě na pokoji," ohradila se Lily, "nepomohla jsem, tak už vám k ničemu nejsem!" Přesně to si Lily myslela. Měla za to, že když tahle kresba nebyla Lodýnům nic platná, žádný jiný pokus už by její zklamání nenapravil. Egon ovšem věděl, že skutečnost je jiná.
"Tak počkej přece," vyzýval ji znovu. "Musím ti něco říct. Něco jsme ti s mistrem Mikkelem zatajili, ale je třeba, aby ses to dozvěděla." Lily se tedy konečně zastavila, a dokonce přijala Egonovu nabídku jít k němu domů a tam si o všem v klidu promluvit.

Egon bydlel na hranici mezi Starým a Novým Městem v jednom ze starých zachovalých rodinných domků. S Lily si sedli do kuchyně, uvařili si čaj a Egon začal Lily vysvětlovat, jak se věci vlastně mají:"Nejspíš bych s s tebou ani nebavil, kdybych neviděl ty kresby ve tvém skicáku. Víš, hned ten večer, co jsme se potkali ve Starém městě a napadli tě huláci, jsem řekl o tvých kresbách mistru Mikkelovi. Víš, co je zvláštní? On měl noc předtím sen, ve kterém jsi ty nakreslila jeho ztracenou dceru a ta otevřela průchod do podzemí Lodenu."
Lily chápavě přikývla a řekla: "Stelu jsem dokázala nakreslit, protože mi prostě stála modelem. Ona není dcera mistra Mikkela. Ani by být nemohla."
"Přesně," potvrdil Egon. Seděli tam ještě nějakou tu chvíli a mluvili o Lodenském lese a o škole, až Lily přestávala vnímat, co jí Egon vlastně říká. Neposlouchala ho, jen se na něj dívala, jak hýbe rty a gestikuluje rukama, a připadalo jí to skvostné. Pak se lekla, aby si Egon nevšiml, jak si ho prohlíží a sklonila zrak ke stolu. Leželo tam několik papírů, tak vyndala z kapsy svou minitužku, kterou nosila stále u sebe, a začala si čmárat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký žánr máte nejradši?

dívčí román 20.7% (25)
fantasy 42.1% (51)
historický román 8.3% (10)
horor 11.6% (14)
detektivka 4.1% (5)
jiný 13.2% (16)

Komentáře

1 Minda Minda | Web | 13. listopadu 2009 v 6:42 | Reagovat

Wow! Bezvadně napsané! Jak tak vidím, mezi Lily a Egonem už to trošičku začíná jiskřit...:) jsem zvědavá, jestli tenhle pokus vyjde... a když ano, jak bude vypadat podzemí?

2 Elisss-SBnQoo:D Elisss-SBnQoo:D | Web | 15. listopadu 2009 v 13:11 | Reagovat

jsem zvědavá,co Lily vykouzlí tentokrát...
myslím,že tahle skica už nebude tak úlně k ničemu...:))

3 Elisss-SBnQoo:D Elisss-SBnQoo:D | Web | 15. listopadu 2009 v 13:11 | Reagovat

*úplně

4 lucrecia lucrecia | Web | 19. července 2010 v 14:41 | Reagovat

doufám, že hodláš dát Lily a Egona dohromady

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama