Duben 2009

O rubrice

30. dubna 2009 v 19:23 | Alex |  soutěže
Ahoj, zakládám novou rubriku SOUTĚŽE. V této rubrice vás budu informovat o jednotlivých literárních soutěžích, kterých se zúčastním, abyste z toho taky něco měli. Víte, teď teprve vidím, jak jsem byla blbá. Mohla jsem do soutěží psát už dávno, ale já si prostě vždycky našla výmluvu, co se mi na té soutěži nelíbí. Jak s oblibou říkám: Když jsem blbá, tak jsem blbá. Od začátku tohoto kalendářního roku mám ne předsevzetí, ale spíš zásadu, snažit se psát do soutěží. Snad to dodržím, protože vím, že když ne, zklamu tak sama sebe a to by bylo špatné. Doufám, že se postupem času v soutěžích vypiluju a třeba i něco vyhraju. Držte mi palce. Alex.

Lenka a Sandra Lanczová

24. dubna 2009 v 19:24 | Alex |  Spisovatelé a knihy
Lenka Lanczová a její dcera Sandra vydávají v nakladatelství Víkend dívčí romány a obě píšou moc hezky, i když možná o něco radši mám Sandru, ta se pustila i do fantasy.Tohle je jediná fotka Sandry, kterou jsem našla. Je z jejích stránek www.sandralanczova.cz. Fotku Lenky jsem nenašla.Od Lenky Lanczové jsem četla:
Sedmnáctiletá Mariana se jednou ráno probudí v nahá v cizí posteli vedle cizího kluk a nic si nepamatuje. Už tahle výchozí situace naznačuje slibný příběh. Maja je pořádně zmatená. Odjíždí s kamarádkou na brigádu na letní tábor a nestačí se divit, na koho tam narazí. Samozřejmě na toho kluka, který si říká Pirát. Celý příběh přečtete jedním dechem, pokud se vám aspoň trochu líbí dívči románky.

Tahle knížka mě opravdu zaujala. Vypráví o čtyřech surozencích. Roman má malou dcerku a vypočítavou přítelkyni, se kterou se naštěstí rozejde. Potká Marcelu, která mu naprosto učaruje.
Viktor má každou holku, na kterou si ukáže, i když vlastně jen - teď si nevzpomínám na jméno- ho odmítá. On o ni ale opravdu stojí.
Michaela má už dost krátkých vztahů, které končí vždy v posteli, tak se rozhodne začít od nuly s jedním dočista obyčejným klukem.
Monika chce zažít dobrodružství a lásku. Myslí si, že to všechno má, trvá jí, než si uvědomí, že všechno je jinak.

Od Sandry Lanczové jsem četla:
Divoká Natty, potvora Alice, vcelku normální Žaneta a utrápená Kristýna spolu bydlí na internátě. Jejich osudy míchají kluci a hlavně Alice. To je vážně strašná mrcha. Kapitoly vypráví na střídačku ty čtyři holky, takže je možnost nahlédnout do úmyslů každé z nich. Je to Sandřina prvotina, ale moc zajímavá.

Na letním táboře se setkávají vysokoškolák Filip, sympatická praktikantka Míša a potvůrka Linda. Linda se s dívkami z oddílu vsadí, že dostane Filipa. Začíná lov. Filip se snaží soustředit na psaní povídky do časopisu, ale moc se mu to nadaří. Míšu štve, teda kromě Lindy, že po celém táboře jsou vzkazy od jakéhosi Fantoma. Tato knížka je spíš pro zasmátí, ale taky pěkná.


Moje druhé já je knížka na jedno zhltnutí ještě víc než ostatní, je v ní celkem dost lehtivých scén a překvapivých zvratů. Sandra a Sára jsou dvojčata. Sandře se líbí Sebastian, ale je moc stydlivá, tak se za ni Sára rozhodne vydávat a Sebastiana pro ni získat. Mezitím ještě svádí lektora v autoškole, ale vymkne se jí to z rukou, Sebastian jí přestane být lhostejný. To ovšem ještě netuší, co zatím udělala Sandra na jejím internetovém deníčku.

To nejlepší nakonec! Z deníčku neobyčejné patnáctky je románek propojený s fantasy. Tahle knížka mě jednoduše nadchla. Hlavní hrdinka Nera se nastěhovala do bytu, kde se ji pokouší zabít duch. Ve škole na ni čeká protivná třídní hvězda, pak si zajde s klukem, který vlastně není člověk, do upíří restaurace. Pak má jako Nedotknutelná vyučování u kněze za asistence zvrhlé upírky. Po cestě domů si na ni počíhá vlkodlak a ve spánku se jí vrací hrozivé sny. Teda, nechtěla bych být na jejím místě:) Vážně úžasná knížka. První fantasy, co jsem četla.

Tak to by bylo. Vřele doporučuju;) Alex

Design

7. dubna 2009 v 20:11 | Alex |  poznámky
Ahojky, tak jste si už nejspíš všimli nového designu. Doufám, že se líbí:). Ten starý už mě omrzel a chtěla jsem úzkou stránku, tak jsem udělala hokus pokus. Obrázek, co je momentálně v záhlaví, se mi líbil na první pohled a říkám: tohle žvižátko chci mít na blogu. Původně tu mělo být víc symbolů psaní jako brk a pergamen, ale dopadlo to takhle. Mějte se, Alex.