Říjen 2008

2. kapitola

24. října 2008 v 8:01 | Alex |  Lodenský les

Sice jste mě komentářema u první kapitoly moc nepotěšili, mohlo jich být víc, ale i tak dávám druhou kapitolu. Ať se líbí. Alex
2.

To by snad ani nebyla Angelika, kdyby se o nového spolužáka nezajímala ze všech nejvíc. Pořád na něj mrkala a mávala a pak se bez zardění zeptala: " Egone, a kde tady v Lodenu vlastně bydlíš?" Lily z toho byla celá nervózní. Nedokázala si to vysvětlit, ale v Egonově přítomnosti si připadala ještě nejistější než obvykle. Stele samozřejmě nic neuniklo.
" Co je s tebou Lily? Jsi nějaká roztřesená," vyzvídala.
" Já nevím," krčila Lily rameny, " to ten kluk. Jsem z něj celá nesvá."
"Nesvá? Líbí se ti?" dotírala Stela.
" Ale ne, kdepak. Je v tom něco jiného. Možná to bude znít dost divně, ale je to něco magického. Jako by kolem sebe posílal magické signály," vysvětlovala Lily. Stela jí bohužel nepochopila a poradila jí, aby šla dnes dřív spát. Taková pitomost!
O přestávce Lily zaslechla Marca, jak se ptá Egona, co říká na Angeliku. Napnula uši, takže slyšela Egonovu odpověď.
" Je to fakt kočka, ale nezdá se ti, že se moc nabízí?" Poslouchat cizí rozhovory se nemá, ale Lily si nemohla odpustit říct:
" Kočka možná, ale počkej, až tě poškrabe." Egon ji uslyšel a překvapeně se otočil. Lily čekala, že jí řekne nějakou nemilou poznámku, ale Egon se místo toho mile usmál.
" Jsem Egon. A ty?"
" Lily," představila se Lily a podívala se Egonovi do tváře. Mimo již zmíněných zvláštních vibrací si Lily všimla dvou dlouhých jizev, které se táhly od Egonova levého oka až ke krku. Lily natáhla ruku, aby se dotkla jeho obličeje a soucitně se zeptala:
" Jak se ti to stalo?" Přejela prsty po jedné jizvě a pak ruku zas položila na desku lavice. Musel se o něco škrábnou. Nebo něco muselo škrábnout jeho. Egon se ušklíbl a zavtipkoval:
" Neboj, nepoškrábala mě Angelika." Lily se taky ušklíbla. Víc spolu ten den nemluvili. Angelika se k Egonovi chovala, jako by to bylo její plyšové zvířátko, a žárlivé pohledy několika jiných kluků absolutně ignorovala.

září

3. října 2008 v 9:37 | Alex |  o mně
Tak jsem září přežila, zatím ve zdraví. Jestli se divíte, co dělám v tuhle hodinu na počítači, tak vás uklidním, že jsem ve škole. Máme informatiku. Právě jsem absolvovala zkoušení, mám 1 mínus, protože neumím asociovat:) - fakt nevím co to je.
Už jsem si na nové škole docela zvykla, ale hodně dlouho si budu zvykat na málo času. Od začátku školního roku jsem nenapsala ani řádek do knihy! Je to samé učení, myslím, že většina z vás ví, o čem mluvím.
Co se týče paříže, bylo tam moc hezky, kdo můžete, taky se tam zajeďte podívat;)
Mějte se, budu končit, nevím co bych ještě napsala. Pěkný říjen, Alex.