Srpen 2008

Malé vystoupení z anonimity

31. srpna 2008 v 11:12 | Alex |  o mně
Ahoj, tak jsem si dala do profilu fotku - takové malé vystoupení z anonimity. Zítra odjíždím s novou třídou na adaptační kurz a vracím se ve středu. Počítám, že ve čtvrtek, pokud to vyjde, udělám na blogu několik změn. Myslím, že se máte na co těšit. Mějte se hezky, užijte si první dny ve škole, pá!!! Alex

11. První letní trénink

9. srpna 2008 v 15:27 | Alex |  Holky od koní 2
11. První letní trénink
V pondělí čekal Lenku, Julii, Elišku a Alžbětu první letní výcvik.
Eliška a Julie vystoupily z autobusu č. 3. Lenka před stájí nebyla. Najednou ji uviděly. Běžela po chodníku a už zdálky jim mávala. Když přiběhla, rychle se omluvila.
"Ahoj, promiňte, Flek mě nechtěl pustit, zvykl si, že v jezdeckém oblečení odcházím jen v sobotu a na výpomoce ho beru s sebou. Tak pojďme."
Eliška Julie se usmály a šly za Lenkou.
Ten den bylo teplo, takže se všichni zapotili už při sedlání. Eliška stále koukala ven, jestli nezahlédne Nikolu, ale bylo to marné. Teprve, když vyvedla Katty ze stání a podívala se od dálky, uviděla nejdřív dlouhý blonďatý cop, pak šedého koně. Hned poznala, že je to Nikol a na Baronovi.
Na louce se sešlo deset dětí - čtyři ze starších začátečníků a šest z mladších začátečníků.
"Tak, vítejte na prvním letním tréninku. Nejdříve řekne každý své jméno, jméno koně a co ho u koní nejvíc baví," řekl Tom a kývl na Betty, že smí začít.
"Já jsem Betty, můj kůň se jmenuje Leo a u koní mě nejvíc baví rychlá jízda," představila se. Julie se usmála, když Betty řekla, že ji baví rychlá jízda. Pohlédla na její obvázanou ruku
a opět se neubránila úsměvu. Lence se zase nelíbilo, když Betty řekla, že Leo je její kůň. Lenča doufala, že Alžbětě nikdy patřit nebude. Z přemýšlení ji probudilo Eliščino šťouchnutí loktem. Lenka se vzpamatovala a řekla:
"Já jsem Lenka, jezdím na Tominovi a u koní mě nejvíc baví přehlídky." Lenka už se jedné přehlídky zúčastnila, zaskakovala za Hanu a trénovala na poslední chvíli. Nakonec to vše zvládla, dokonce ji to bavilo.
"Já jsem Eliška, jezdím na Katty a nejvíc mě baví ježdění," řekla Elis. Julie pokračovala:
"Já jsem Julie, jezdím na Amorovi a nejvíc mě baví tréninky." Potom přišla na řadu asi desetiletá dívka a na bílém koni - byl to Merkur, na kterém jezdila Marcela.
"Já jsem Petra, jezdím na Merkurovi a nejvíc mě baví cval." Řekla štíhlá dívenka. Pokračovala asi osmiletá dívka.
"Já jsem Veronika, jezdím na Kotovi a nejvíc mě baví učit se nové věci," představila se zrzavá dívka. Jako třetí z oddílu nejmladších se uvedla desetiletá dívka.
"Já jsem Dana, jezdím na Gině a nejvíc mě baví naprosto všechno." Dana tedy jezdí na stejném koni jako Hana. Vedle Dany seděl na flekatém koni chlapec, který vypadal jako její dvojče.
"Já jsem Dan, jezdím na Harrym a u koní mě baví jen to, že je ze sedla pěkný výhled," řekl Dan. Opravdu to bylo Danino dvojče.
Eliška se zamračila, když si uvědomila, že Dan nemá koně rád. Přišlo jí však legrační, že jeho sestra - dvojče, koně zbožňuje.
Další byl na řadě devítiletý Pavel, který jezdil na Míle a u koní ho nejvíce bavilo ježdění. Pak se představil jedenáctiletý Mirek, který jezdil na Dominovi.
Když se všichni představili, Tom rozdělil jezdce do dvojic a nařídil jim krokovat po celém výběhu a pak nařídil klus. Julča na Amorovi klusala vedle Pavla. Usoudila, že není divu, že ježdění ho baví, když mu to moc jde. Pavel měl otěže správně přitažené a Julie si uvědomila, že ona ne. Hned to napravila. Pak byl na řadě těžký klus. Lenka klusala na Tominovi vedle Petry a skvěle se bavila, jelikož za nimi byly Betty a Dana. Betty stále dělala drobné chyby a Dana ji na ně upozorňovala.
"Hele, Betty, dej paty víc dolů," upozorňovala Dana Betty, která se naštvala, že jí chce někdo mladší radit.
"Hele, Dano, nech mě být a nekaž mi styl jako ta hloupá cikánka," vyjekla Alžběta. Tohle si Dana nenechala líbit.
"Já ti nekazím styl, navíc žádný nemáš," ohladila se Dana.
"Ticho vy dvě," upozornil je Tom.
Na konci tréninku ještě žákům oznámil, že čím dřív budou schopni spolupracovat
a budou dělat minimum chyb, tím dříve mohou vyjet do volné přírody.
"Ach jo, to je škoda, že už dnešní letní trénink skončil. Už se nemůžu dočkat, až vyjedeme do terénu," říkala Eliška svým kamarádkám, když vedly koně do boxů.
"Neboj Elis, pozítří je další trénink," uklidňovala Lena Elis.
"Vždyť já vím a navíc sem můžu zítra klidně přijít," usmála se Elis.
"To je skvělý nápad, můžeme sem zítra zajít všechny tři," nadchla se Julie.
Tak se Holky od koní domluvily, že v úterý stát navštíví.

Moje diplomky

1. srpna 2008 v 11:11 poznámky

Moje diplomky

Od Carrol za bleskovku (www.kajji-povidky.blog.cz).
Od Týny (www.tynuska111.blog.cz).
Od Míši za prázdninovou bleskovku (www.dopisovani.blog.cz).
Od Davida za nejlepší komentář k obrázku (www.tbalik.blog.cz).