11. Přehlídka

6. ledna 2008 v 16:59 |  Holky od koní
11. Přehlídka
Nadešel den přehlídky. Holky od koní vyfasovaly jezdecké úbory: bílé jezdecké kalhoty a modrou košili se znakem stáje - s podkovou, která už opět visela na každých dveřích ve stáji. Všichni měli i našlechtěné holínky. Dívky s dlouhými vlasy si měly učesat culíky. Eliška ne. Měla krátké vlasy, které si gelovala. Jezdci a jezdkyně si nasadili jezdecké čepice, sedli na koně a čekali.
Tom a Mila vjeli do vnitřní jízdárny jako první a předvedli několik kousků. Potom Tom řečnil do mikrofonu.
"Přehlídku zahájí zástupci ze všech oddílů najednou. Přivítejte Podkovy a podkovičky," řekl Tom. Podkovy a podkovičky vjeli do jízdárny. Hlediště bylo plné. Julie viděla spoustu rodičů, včetně těch svých. Zahlédla i Eriku, Kamilu a naštvanou Betty. Lenčin bratr Martin měl
u nohou Fleka. Dívky byly štěstím bez sebe. I koně poznali slavnostní náladu a chovali se vzorně.
Tom dal povel a kruhy se daly do pohybu. Pak se z kruhů staly řady.
Julie se v košili cítila poněkud těsně. Byla zvyklá nosit volná až vytahaná trička. Zato Lenka si libovala. Vždycky toužila mít na sobě jezdecký oblek.
Potom se řady rozpustily a ve středu jízdárny zůstali jen čtyři lidi a dva koně. Marcela přivázala Tomina na lonžovací lano.
"Zvládneš to, věřím ti," zašeptala k Lence.
"Díky," řekla Lenka. Tomin se rozešel. Lenka se chytila sedla nad kohoutkem a čekala až se dá Tomin do klusu. Marcela dala koni povel. Tomin přešel do klusu. Lenka si zvykla za malý okamžik a pustila se sedla. Držela se koleny a lýtky. Pravidelně se houpala v sedle. Střídala lehký a těžký klus. Cítila se skvěle a lidé tleskali.
Zrovna se chtěla opřít o třmeny a zvednout se v sedle, když jí vyklouzla levá noha ze třmene. Musela tedy předstírat, že je na řadě těžký klus. Lenka si vzpomněla, jak trénovali rovnováhu v klusu. Museli se naklánět tak, až se dotkli rukou třmene. Lenka se rozhodla, že tímto způsobem si třmen opět navlékne na nohu. Pak se několikrát otočila do boku. Marcela se na ni nechápavě podívala. Lenka se naklonila do leva a nasadila si třmen.
"Páni, to bylo chytrý," řekla Julie. Eliška souhlasila. Dokonce i Tom se usmál.
Podkovy a podkovičky zakončily své vystoupení a vyjely z vnitřní jízdárny.
"Lenko, to byl úžasný trik," řekla Julie.
"Díky," usmála se Lena. Měla radost ze svého úspěchu.
Dívky odvedly koně do jejich boxů, odsedlaly je, vyhřebelcovaly je a daly jim čerstvé krmení a vodu. Sedlovna i místnost vedle byly teď krásně uklizeny Borisem s Oldou.
Holky od koní viděly Eriku jak vychází z vnitřní jízdárny z části pro diváky a míří do Rikiho boxu.
"Erika má Rikiho určitě moc ráda," řekla Eliška.
"Já mám Amora taky ráda," řekla Julča.
"Ale u Eriky je to jiný," tvrdila Eliška.
"Já ti rozumím," vložila se mezi ně Lena, "Erika tuhle stáj nenáviděla a přestala jezdit. K Rikimu ale přesto tajně chodila. Je to tak?"
"Ano, přesně tak," souhlasila Eliška.
Následující týden dívky vybavovaly klubovnu. Nastěhovaly tam stůl, několik židlí, staré kanape a pár drobností, které nestojí za řeč. Každá z dívek u sebe měla klíč od klubovny.
V sobotu byl opět trénink začátečníků. Erika seděla pyšně na Rikiho hřbetě. Betty byla naštvaná.
"Táta to tady celý koupí a pak uvidíte!" vyhrožovala. Eliška se usmála.
"Nevěřím jí ani slovo," řekla.
"To já jí nevěřím ani nos mezi očima," prohlásila Erika. Tom slíbil, že když se dnes budou dívky snažit, tak je už příště naučí cval.
Klusali v řadě za sebou. Erika na Rikim jela před Betty s Leem. Napadl ji žertík. Otočila se k naštvané Betty a zamlaskala. Leo, zvyklý poslouchat, se rozcválal. Betty se chytila hřívy a přitlačila kolena ke koni.
"Nebudu vůbec sahat na otěže, ten kůň by mě shodil! Sakra, zastavte ho někdo!" ječela Betty. Tom se ani nehnul, jenom řekl:
"Alespoň milionkrát jsem ti říkal, co máš dělat, tak si poraď sama." Alžběta ale ne a ne vzít otěže do rukou.
"Zatáhni otěžemi ty káčo!" volala Lenka. Eliška sedící na Katty se pousmála nad tím, jak Lena Alžbětu oslovila.
Betty poznala, že jestliže nechce Lea řídit nohama, bude muset vzít otěže do rukou. Chytila otěže a docela lehce zastavila. Erika dusila v dlaních smích.
"Tu káču ti nedaruju," prohodila Betty k Lence. Ale nikdo ji nebral vážně, všichni se smáli. Bettyniny divoké jízdy byly vlastně běžné a bez nich by byla ve stáji U Zlaté podkovy nuda. Eriku to bavilo. Nikdo ale zatím netušil, že si Lenka, Julie a Eliška říkají Holky od koní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama