Vanda (14)

31. července 2007 v 13:09 | Alex |  povídky
Vanda (14)

Čtrnáctiletá Vanda měla všechno, na co si jen pomyslela. Báječné rodiče, velký pokoj, moderní mobil, vlastní notebook, mnoho kamarádek, hodně obdivovatelek, prima kluka Erika a diplomy z pěveckých soutěží. Vanda končila devátou třídu a myslela, že jí patří svět.
Pan učitel zrovna probíral organizování rozlučkového večírku.
,,Večírek si můžete zorganizovat sami, ale musíte mít hlavního organizéra. Kdo se hlásí dobrovolně?" zeptal se pan učitel. Vanda se přihlásila, ale nebyla sama.
,,Dobrá. Hlavními organizéry budou Vanda a Lukáš," rozhodl pan učitel. Vanda se vítězně usmála, když v tom se ze zadní lavice ozvalo:
,,No jo, zase Vanda. Ta vždycky všechno vyžere." Byla to Ivana, obyčejná dívka, která se nikdy moc neprosazovala. Vanda si jí nevšímala.
O přestávce řekla Vanda svůj názor na průběh večírku:
,,Měla by to být velká párty, pořádnej mejdan. Na začátku budou mít bohužel učitelé projev, ale pak to můžeme rozjet. Erik sežene kapelu a já pozvu holky ze zpěvu. Bude to super."
,,Hele, brzdi," ozval se Lukáš,,pořádnej mejdan by možná bavil tebe, ale je nás daleko víc. Mělo by se hlasovat."
,,Blbost," odsekla Vanda,,bude párty. To chce přece každej." Ano, každý chtěl párty, ale ne pod vedením Vandy. Jenže Vanda neustoupila. Erik sehnal kapelu, Vanda pozvala holky ze zpěvu a vybrala peníze na jídlo. Chtěla velkou párty.

Jednou v šatně přišla za Vandou Ivana.
,,Hele vando, něco ti povím, jo? Myslíš si, že můžeš všechno, ale to jsi na omylu. Všechno ti nepatří a nikdy patřit nebude," řekla klidně. Vanda si dala ruce v bok.
,,Proč mi to všechno říkáš? Snad si nemyslíš, že tě nechám organizovat večírek?" soptila Vanda.
,,Nemyslím," odsekla Ivana a odešla.
,,Histerka pitomá," ulevila si Vanda.

Toho večera se konal rozlučkový večírek. Sešli se všichni z devátého ročníku a jejich kamarádi. Proslov měla paní ředitelka a dva další učitelé. Po tomto nudném zahájení přišla na řadu Vandina velká párty. Kapela se rozmístila na pódiu a začala hrát nejnovější pecky. A najednou začali lidé odcházet.
,,Co se děje? Kam všichni jdou?" divila se Vanda. Najednou jí na rameno poklepal Lukáš. Vanda se prudce otočila a Lukáš řekl:
,,Tak si tu svou párty užij, ale obávám se, že bez lidí nebude nic moc." A pak odešel také. Na Vandině párty nakonec zůstala jen kapela, holky ze zpěvu, erik a Vandiny nejlepší kamarádky.
,,Co má tohle znamenat?" křičela Vanda zlostí.
,,Uklidni se vando, určitě se to vysvětlí," uklidňovala Vandu její kamarádka Alena. Ale nedělo se nic. Až v deset v noci přišla Vandě textovka:
Jaka je party? Ta nase skvela, jestli se nudis, prijd do Lukasova domu. S pozdravem Ivana.
Vanda měla obrovský vztek.
,,Oni si udělali vlastní párty u Lukáše doma!" Alena se usmála.
,,Tak na co ještě čekáme? Jdeme tam. Bude to senzace," pobídla ostatní. Vandu naštvalo, že si Alena myslí, že Ivanina párty je lepší než ta její, ale nedalo se nic dělat. Šli do Lukášova domu.
Byli tam opravdu všichni, všichni se skvěle bavili a všichni byli k sobě kamarádští. Jen od Vandy se ten večer každý odvracel. Až za ní přišla Ivana.
,,Ahoj, koukám, že tvoje párty nevyšla," řekla.
,,No a? Vyjde jindy. Stejně by mě zajímalo, proč šli všichni radši na tvou párty než na mou," odsekla povrchně Vanda.
,,No tak, zamysli se nad sebou. Chtěla jsi párty, která se líbí tobě a nezajímalo tě, co chtějí ostatní. Tak se nediv. Copak tě to ani trochu nemrzí?" snažila se Ivana přimět Vandu k rozumu.
,,Dobře, přiznávám, že jsem se chovala hnusně," uznala Vanda. V té chvíli se u ní objevil Lukáš s mikrofonem.
,,Nechceš to říct všem?" řekl a podal jí mikrofon.
,,Cože?" zděsila se Vanda.
,,Jen do toho," souhlasila Ivana. Tak se Vanda všem omluvila a získala tak spoustu opravdických kamarádů a kamarádek včetně Ivany.
. . . Ještě ten den se Vanda rozešla s Erikem, protože ho načapala, jak se líbá s Alenou. A konečně pochopila, jak byla namyšlená a hloupá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Niki K. Niki K. | 16. srpna 2007 v 17:48 | Reagovat

taky dobrý

2 ElaMi ElaMi | Web | 24. září 2009 v 12:47 | Reagovat

celkom fajn..ani neviem čo viac k tomu napísať. asi že dalo sa čakať, že tak Vanda dopadne. :)

3 Tomisus Tomisus | Web | 18. prosince 2009 v 16:41 | Reagovat

Hmm... Dobrý příběh.. I když jsem předpokládal že to bude holčičí příběh, jsem se rozhold že si ho přečtu. Líbil se mi. Akorát si myslím že to nemělo mít takový šťastný konec. Já bych to třeba zakončil tím že Vanda přestoupila na jinou školu a až tam si uvědomila co udělala. Ale i tak se mi to líbilo..

4 lucrecia lucrecia | Web | 23. června 2010 v 17:34 | Reagovat

to bylo skvělé, moc se mi líbil ten příběh, protože je takový skutečný. taky jsme na základce měli ve třídě takovy holky, až na to že je všichni na slovo poslouchali a pak za rohem na ně nadávali

5 fanny19 fanny19 | 19. října 2010 v 18:54 | Reagovat

no, budu upřímná... mohla jsi to více rozpracovat, ty dialogy jsou také nijaké a mohlo tam být více gradace.....jinak vcelku ujde.. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama