2. Vzteklá Betty

12. července 2007 v 19:10 |  Holky od koní
2. Vzteklá Betty

Při sobotním tréninku dívky pozorovaly Eriku. Mila odvrátila pozornost od Betty a věnovala se Erice. Když Erika přivedla svého přiděleného koně Rikiho do jízdárny, Mila si hned všimla, že nejsou správně nastavené třmeny a že pod sedlem není pokrývka. Tak se Erika musela vrátit ke stájím a napravit chyby.
Oddíl kam chodily Julie, Eliška, Lenka, Betty, Hana a Erika byl oddíl začátečníků. Uměly koně vyčistit, osedlat a dát jim základní pokyny, ale skoky ještě neuměly.
"Všiml jsem si, že vám moc nejde otáčení koní, když to kůň nečeká," začal Tom "tak to dnes budeme trénovat."
Dívky jezdily půlkruh a pak pro koně nečekaně odbočovaly doleva. Koně chtěli kruh většinou dokončit, tak vznikala zácpa. Tom zavelel, aby se dívky rozdělily do dvou proudů, ale co se nestalo. Lenka jela na Tominovi v prvním proudu a měla odbočit doleva. V druhém proudu jela Betty na Leovi a měla odbočit doprava. Lenka dala Tominovi pokyn. Tomin odbočil doleva. Alžběta dala pokyn Leovi, jenže kůň si postavil hlavu, že chce jet za Tominem a odbočil doleva. Betty trhla otěžemi. Kůň nereagoval a šel dál. Jenže v prvním proudu šla právě Erika s Rikim. Erika dala Rikimu pokyn, aby zabočil doleva. Kůň poslechl, ale v cestě mu stál Leo.
"Betty ujeď!" křičel Tom. Betty Lea pobídla.
"Jeď ty herko!" pištěla. Potom použila bičík. Leo se rozjel. Riki a Leo byli příliš blízko sebe, takže Eričina noha se dřela o Bettyninu nohu.
"Au! Co to děláš? Vždyť to bolí ty nevychovaná cikánko!" vyjekla Betty.
Tohle se Eriky dotklo. Přitlačila tedy na Bettyninu nohu úmyslně.
"Jsi psychopat!" křičela Betty
"Nemůžu za barvu svojí pleti, ty náno!" bránila se Erika.
"Já ti dám nánu!" odsekla Betty. Znovu a ještě silněji udeřila Lea bičíkem. Leo najednou přešel do cvalu a začal vyhazovat.
"Pořádně zatáhni otěžemi," radil Tom. Betty škubla otěžemi. Leo se vzepjal. Betty vyklouzla jedna noha ze třmenu.
"Zklidni se ty herko! Zbláznil ses nebo co? Koukej se uklidnit! Jestli se mi něco stane, půjdeš na salám!" ječela Betty z plných plic. Leo se vzepjal znovu. Betty ho chtěla udeřit bičíkem, ale jednou rukou se neudržela. Bum! Skutálela se na zem.
"Určitě jsi mi polámal všechny kosti. Půjdeš na salám!"
Mila pomohla Betty vstát. Měla jen pár odřenin.
"To zvíře je netvor!" křičela Betty.
"Betty je mi líto, že ti to musím říct takhle, ale byla to tvá chyba. Místo abys otěžemi tahala, ty jsi jimi škubala. Bičíkem jsi tloukla moc silně. Teď ses neukázala jako dobrý jezdec.Tvůj problém je, že jsi moc vzteklá Betty," řekl Tom.
"Já vůbec nejsem vzteklá," vztekala se Betty "a jsem dobrá jezdkyně . To ty učíš špatně. Kdyby byl vedoucím této stáje můj otec, už bychom dávno skákaly Tome. Ty s námi zacházíš jako s absolutními začátečníky."
"Betty, ale vy jste začátečníci a skákat nemůžete, protože ještě ani neumíte pobídnout koně ke správnému cvalu a neumíte pracovní klus," vysvětlil Tom.
"Pokud si mě teď pozoroval Tome, tak jsi viděl, že Leo přešel do cvalu, tudíž je nějaký pracovní klus hračka," trvala na svém Betty.
"Leo přešel do cvalu z vlastní vůle, ne proto, že by jsi mu dala pokyn," řekl Tom.
"No tak, už toho nechte. Děvčata chtějí pokračovat ve výuce," řekla Mila.
"Ano, to bude nejlepší. Betty okamžitě do sedla," souhlasil Tom. Jenže Betty nechtěla do Leova sedla v žádném případě, tak jí Mila půjčila svou klisnu Lady.
Po tréninku řekl Tom Betty: "Betty, jdi prosím pomoct Erice, aby zase něco nepopletla."
"Je mi líto, ale té nevychované cikánce pomáhat nebudu. Hnusí se mi," řekla Betty a odkráčela ze stájí U Zlaté podkovy. Tom šel tedy požádat o pomoc někoho, o kom věděl, že to neodmítne.
"Julčo, pomůžeš, prosím, Erice?" zeptal se zdvořile. Julie už byla dávno hotová, tak souhlasila.
Po cestě k Erice nakoukla do Leova boxu. Leo tam stá neodstrojený, upocený a špinavý. To nemohla nechat jen tak. Zašla o box dál.
"Lenčo, máš čas?" zeptala se kamarádky.
"Jistě. Co potřebuješ?" odpověděla Lenka.
"Já nic, ale Leo není odstrojený a vyčištěný."
"Už jdu na to." Julii se ulevilo.
"Prý potřebuješ s něčím pomoct," řekla Julča, když přišla do Rikiho boxu.
"To bych řekla. Nevím která houba je na zadek a která na čumák," řekla Erika.
"To ti hned vysvětlím. Žlutá je na zadek a červená na čumák a oči."
"Julie, co víš o Betty?" zeptala se Erika čistící Rikiho čumák. Julie, která Rikiho kartáčovala, odpověděla.
"Betty se ve skutečnosti jmenuje Alžběta Bernardová. Je to dcera majitele hotelu a několika restaurací. Takže je z bohaté rodiny a kdyby o to opravdu stála, může si koupit Lea nebo klidně i celou stáj U Zlaté podkovy."
"To by bylo zlé. Vůbec se už nedivím, proč je tak drzá k Tomovi."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ssomary ssomary | Web | 16. března 2008 v 20:22 | Reagovat

tak zatim dobrý... jdu na další=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama