Velikonoční ovečka

16. června 2007 v 20:45

Velikonoční ovečka


Jablunkov je u Moravskoslezských Beskyd a v těchto končinách se chovají ovce. Blíží se 12. dubna a třicetiletý pan Mrkvička shání velikonoční ovečku. Konečně ji našel, malou roztomilou ovečku Dáju. Když bylo 12. dubna, pan Mrkvička si oblékl kroj a ovečce pověsil na krk zvoneček, na ocásek jí dal stužku a na nohy také. Vzal si pomlázku a už šli. Pan Mrkvička zvonil. A až děvčatům našupal, mohli si pohladit Dáju. Za chvíli už ovečku obdivovala celá ulička. Najednou se všichni rozešli.
"Kam jdete lidi? Pojďte si ještě pohladit velikonoční ovečku," volal zoufale pan Mrkvička. Kolem nich běžel chlapec a pan Mrkvička se ho zeptal:
"Kam všichni běžíte?"
"No přeci podívat se na velikonočního zajíčka," povídá chlapec. Pan Mrkvička se podíval na dvorek paní Douškové a vše pochopil. V tom dostal báječný nápad.
"Uvolněte místo pro kamarádku velikonočního zajíčka," říkal pan Mrkvička. Dal ovečku Dáju do ohrádky za zajíčkem. Všichni byli rádi ještě víc. Obzvlášť, když zajíček vyskočil Dáje na záda a cinkal jí se zvonečkem.
(devět let)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mrazaci mrazaci | Web | 12. července 2007 v 19:17 | Reagovat

mas pekny pribehy...

2 Moniiikaaa Moniiikaaa | Web | 4. března 2008 v 16:48 | Reagovat

Myslím, že máš šanci se stát spisovatelkou, k tomu příběhu, vsadím se, že jsi tam tu přímou řeč dopsala, že?:). Když budeš mít někdy čas, na mém sblogu jsou také některé mé příběhy, takže budu ráda, když si je někdy přečteš. Měj se hezky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama