Povedená dvojčata

18. června 2007 v 17:49 |  krátké příběhy

Povedená dvojčata

Věra a Sára jsou dvojčata a jsou si podobná jako vejce vejci. Žijí jen s maminkou v dostatečně velkém bytě pro ně tři.
Jednoho dne si dvojčata usmyslela, že chtějí mít doma kotě. U večeře to řekla mamince.
,,No, nechám si to projít hlavou. Možná to koťátko dostanete za vysvědčení - když bude pěkné," řekla na to maminka. Tak se sestry začaly více učit, aby měly krásné vysvědčení a dostaly koťátko.
30.6. se rozdávalo vysvědčení a Věra se Sárou se loučily se svou třídní učitelkou, která v září, až budou v sedmé třídě, bude na mateřské dovolené. Sára měla na vysvědčení samé jedničky a Věra jen jednu dvojku.
Maminka byla ráda, že mají děvčata tak dobré výsledky a slíbila jim, že si zítra půjdou vybrat koťátko.
Sestry chtěly velice malé koťátko, aby ho mohly vychovávat. V útulku je na první pohled upoutala velká strakatá kočka. "Jmenuje se Hany a čeká koťata," ozvala se za dívkami ošetřovatelka.
Tohle dívky nadchlo.
" Až se koťata narodí, mohly bychom si jedno vzít?" zeptala se Sára.
" Jistě" souhlasila ošetřovatelka.
Věra kýchla a za chvíli jí teklo z nosu. Maminka rychle ošetřovatelce napsala telefon a všechny tři odjely. Doma už bylo Věře dobře.
Sára a Věra se na kotě moc těšily a vymyslely mu jméno.
Za tři týdny, když se dívky s maminkou vrátily z campu, zazvonil v obývacím pokoji telefon. Volala ošetřovatelka z kočičího útulku, že si mohou přijet pro kotě.
Malého mourovatého kocourka dvojčata pojmenovala Čaky. Maminka podepsala několik papírů, celá rodina nastoupila do auta a jelo se domů. Věra kýchala a smrkala. Sára se s Čakym mazlila.
Doma už na Čakyho čekal košík na spaní a miska mléka. Kocourek s chutí pil.
Večer už bylo Věře dobře a vzala si Čakyho na chvíli k sobě do postele. Začala se s ním mazlit, ale opět se rozkýchala. Sára se posadila k Věře a zeptala se jí .
,, Jak to, že pořád kýcháš?"
"Nevím, asi jsem chytla rýmu," odpověděla Věra. Sára si vzala kocourka k sobě. Věra celou noc kýchala a smrkala. Dokonce se jí na kůži objevila vyrážka. Maminka u Věry celou noc seděla.
Ráno šly maminka a Věra na alergologii. Po několika hodinách se dozvěděly, že Věra má alergii na kočičí, psí a králičí srst. Znamenalo to, že si nemohou Čakyho nechat. Věra se rozplakala.
Jakmile se tu smutnou zprávu dozvěděla Sára, objala Čakyho a řekla: "Ale já nechci, aby šel Čaky pryč. Mám ho ráda."
Ale Čaky pryč musel. Sára brečela a vztekala se. Nemohla s tím však nic dělat. Tak každý víkend za Čakym chodila do útulku.
Maminka chtěla, aby její dcery byly veselé a koupila každé z nich křečka. Věra byla ráda, že nemá alergii na křečky a pečlivě se o něj starala. Sára se o křečka starala, ale mnohem raději by měla doma Čakyho.
Jednou v sobotu, když byla Sára opět v útulku, tam uviděla malou holčičku, která brečela a stále smrkala. Přistoupila k ní a zeptala se jí na jméno.
" Já jsem Romana," řekla dívenka.
" Já jsem Sára, proč pláčeš?" zeptala se Sára Romany.
"Protože jsem chtěla mít doma kočičku Tinku, ale mám na kočky alergii," odpověděla Romana. Sára dívenku objala a řekla jí:
"Neplač, moje sestra má taky alergii na kočky a chtěla mít doma kocourka Čakyho." Romana se usmála a řekla:
"To jsem ráda, že nejsem sama."
Když přišla Sára domů, řekla Věře, co se jí přihodilo. Potom si hrála s křečkem. Z Věry, Sáry a Romany se staly nerozlučné kamarádky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ROMANA ROMANA | E-mail | Web | 20. července 2007 v 13:33 | Reagovat

AHOJ MAS VELMI KRASNY PRIBEHY TAKY PISU ALOE MIM SNEM JE BYT MODELKOU US MAM NAPSANE 3KNIHY ALE NIKDO MI JE NEVIDAL ANI SE O TO NEPOKOUSIMN ASI MAM STRACH ALE TOBE SE BUDU SNAZIT POMOCT   MUZU SE KDEKOLIV ZEPTAT ATD: A KDYBY NECO NAPISU TI A TY SE TEN SVUJ SEN MUZES SPLNIT BYLA BYCH MOC RADA KDYBY SME SE MI DVE SKAMARADILI A KDYBY SE TI SEN SPLNIL A JA BYCH MOHLA MIT TVE KNIHY V RUCE A CIST PRIBEH PO PRIIBEHU ZATIM AHOJDA MAS TY  NEJKRASNEJSI PRIBEHY CO JSEM CETLA AHOJKY MUJ MAIL JE Rektoikova2@seznam.cz ja tvuj mam tak kdyby neco ozvu se a doufam ze sem das brzo nove pribehy us se moc tesim mimochodem kolik je ti let???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama