Nechte slony žít!

18. června 2007 v 18:02 |  moje povedené slohovky

Nechte slony žít!

Drazí lidé,
zkuste se vcítit do role volně žijícího slona. Jste velký slon, vůdce stáda se svou vlastní sloní rodinkou. Každý den máte šťavnatou travičku a další pochoutky. Kdykoliv si můžete pěkně od chobotu zatroubit a kdykoliv si můžete pořádně zadupat. A když narazíte na vodu, nejdříve se hltavě napijete a pak se osprchujete.
Je toho spoustu, co můžete jako krásný veliký slon dělat. Jenže pozor, idylka sloního života končí! To proto, že se někde objeví bohatý člověk, který si usmyslí, že chce na svou poličku v pracovně za tři čtvrtě miliónu slonovinovou sošku.
Přesně tohle je začátek vašeho konce, jelikož si ten bohatý člověk zaplatí specialistu, aby nějakého slona zabil a z jeho klů nechal vyrobit sošku.
No a tak jednoho slunného odpoledne, až budete se stádem odpočívat po vydatném obědě, po vás nebo vašich blízkých lovec vystřelí.
Potom vás jeho poskokové zabalí do sítě a odvezou, aby vám odebrali vaše kly, vaši chloubu.
A ten bohatý člověk si na svou poličku v pracovně za tři čtvrtě miliónu postaví sošku z vašich milovaných klů.
Až přijdou k tomu bohatému člověku jeho přátelé, on se bude chlubit krásnou soškou ze slonoviny a vůbec ho nenapadne, že připravil o život skvělého slona a vůdce stáda. Jde mu jen o to, že má svou vysněnou slonovinovou sošku.
Tak, a teď se prosím přeneste zpět do obyčejného života. Už nejste slon, ale člověk. Už se nesprchujete chobotem u řeky, ale ve sprše ve svém bytě nebo domě.
Zkuste se nyní zamyslet. Jsou opravdu výrobky z pravé slonoviny tak důležité? Stojí za to ten ubohý sloní život? Vyberte si:
Soška v pracovně za tři čtvrtě miliónu, nebo živý silný slon, vládce stáda?
Figurky na šachy ze sloních klů, nebo šťastná sloní rodinka uprostřed divočiny?
Zvuk střelby a útěk slonů před smrtí, nebo zvuk troubení šťastného slona?
Tak jak se rozhodnete? Zvolíte nelidské chování, nebo necháte slony žít?
Prosím, nechte slony žít. Jsou to také živí tvorové jako vy.
Sloni umí lidem i pomáhat. Například při sběru tropického ovoce vysoko ve stromech si zemědělci vylezou na sloní hřbet a mohou pokračovat v práci. I turisté mají rádi projížďky na slonech, zvlášť když jsou všelijak nazdobeni. Tihle turisté si slony nadšeně fotografují a obdivují je.
A když uvidí nějaké dítě slona například v cirkuse, začne tahat rodiče za rukáv a prosit, jestli nemůže jít ke slonovi blíž. Je pro něj skvělé, když se smí na konci představení se slonem vyfotit.
I když si někdo myslí, že sloni jsou hromotluci, kteří všechno ničí, není tomu tak. Ano, za svůj život sloni něco zničí, ale to jen proto, že jsou tak velcí a potřebují pro sebe prostor.
Nezabíjejte slony a neničte jim životní prostředí. Vždyť nikdy nemůžete vědět, jestli se vám takový slon někdy neodvděčí. Může se klidně stát, že vám nějaký slon zachrání život. Jenže když ho někdo zabije, nemůže být ve správný čas na správném místě a nemůže vás zachránit. Pak tedy zahynete i vy.
Zbývá tedy nechat slony žít a radovat se z toho, že žijí. Sloni přeci nosí štěstí.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Minda Minda | Web | 12. prosince 2007 v 20:53 | Reagovat

Naprosto souhlasím!!! Zabíjet slony je nejen nelidské, ale i proti přírodě. Až člověk zůstane na znečištěné Zemi úplně sám...pokud nepochopí, co dělá, dřív, než vše zničí, skutečně k tomu dojde...

Ještě chci podotknout, že sloni jsou jediná zvířata, kterých se bojí velké kočky(lvi, tygři, gepardi, levharti...). Proto se dají provádět pozorování velkých koček na sloním hřbetě.

2 Christien Woodová Christien Woodová | Web | 20. března 2008 v 22:44 | Reagovat

Ahojik, prosím přihlaš se do mé speciální soutěže o nej sloh,prostě cokoliv co jsi kdy psal/a ,máš velkou šanci vyhrát, podrobnosti na téhle stránce:

http://christien-woodova.blog.cz/rubriky/moje-kecy

doufám že se zapojíš!!

3 ! ! | 2. dubna 2008 v 19:13 | Reagovat

Ještě že mě hřeje velký sloní kel, který mám přibitý na zdi!

4 Mary Mary | Web | 6. února 2009 v 14:43 | Reagovat

Je to moc pěkně napsané. člověk se nad tím musí zamýšlet, ale nezní to jako poučování, takovéhle články mám moc ráda a obdivuju lidi, kteří je dokáží psát.

5 ElaMi ElaMi | Web | 11. září 2009 v 23:24 | Reagovat

vau..tlieskam :) super slohovka. milujem slony a niekedy mám sto chutí vystrielať všetkých pytliakov. a tá posledná veta bola naj. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama