Lucie a talent

26. června 2007 v 14:54 |  krátké příběhy

Lucie a talent

Lucie začala v září chodit do šesté třídy. Její velké kamarádky Kateřina a Pavlína se přihlásily do pěveckého kroužku. Lucie chvíli váhala, ale nakonec se tam přihlásila také. Bavilo ji sice kreslení a chtěla se naplno věnovat výtvarnému kroužku, ale tam nešla žádná její kamarádka. Lucie se do výtvarného kroužku sice přihlásila, ale víc pozornosti věnovala zpěvu, jelikož chtěla být stejně dobá jako její kamarádky.
Na prví hodině zpěvu si učitelka každého vzala k mikrofonu a vyzkoušela si ho. Kateřině řekla, že má skvělý hlas s velkým rozsahem a navrhla jí několik písniček, z kterých by si měla vybrat jednu nebo dvě, jež bude nacvičovat. Pavlína podle komentáře učitelky neměla takový hlasový rozsah jako Kateřina a navrhla jí písničky.
Lucie přistoupila k mikrofonu a zazpívala jednoduchou písničku Zavři oči, když se červenáš.
,, Máš pěkný hlas. Zkus něco ze žlutých desek," řekla učitelka zpěvu. a to bylo všechno. Lucie nahlédla do žlutých desek s texty písní a zašklebila se. V deskách byly ty nejjednodušší písničky ze všech. Našlo se tam i Kdybych byla vlaštovkou nebo mravenčí ukolébavka. Lucie se závistivě podívala na Kateřinu. Ta hledala svou píseň v modrých deskách mezi středně těžkými písněmi jako jsou například .: Párty, Bílý měsíc, Věřím náhodám nebo Holka magor. Lucie se se svým nevelkým talentem na zpěv nakonec smířila a vybrala si píseň Sladké mámení. Jak ale brzy zjistila, zpívání do mikrofonu před tucty lidí nebylo pro ni. Padala na ni tréma a strach, takže zpívala velice potichu a hlas se jí často kymácel. Kateřina i Pavlína si vedly mnohem lépe.
Zato hodiny kreslení byly pro Lucii rájem. Její výtvory byly vždy jedny z nejlepších. Učitel kreslení byl s Lucií velmi spokojen.
Lucie nepřestala chodit do zpěvu, který jí opravdu moc nešel.Chodila tam jen kvůli kamarádkám. Pokaždé si odzkoušela svou písničku a pak už jen poslouchala, jak krásně zpívají ostatní - zejména Kateřina. Po dvou měsících měla být pěvecká soutěž a každý se na ni pečlivě připravoval. Pavlína nacvičovala dokonce duet s jedním chlapcem ze sedmé třídy. Po skončení hodiny zpěvu přišla za Lucií učitelka a řekla jí:
,, Lucko, nezlob se, ale myslím, že by sis tu soutěž měla rozmyslet. Je vůbec z tvé hlavy, že chodíš do mého kroužku?"
,, Vlastně sem chodím kvůli Kateřině a Pavlíně. Abychom měly něco společného," přiznala Lucie. Ani nevěděla proč, ale ulevilo se jí, když to řekla.
,, Nejspíš jsi už poznala, že ti zpívání moc nejde, viď?" usmála se učitelka zpěvu.
,, Ano. Já na tu soutěž nepůjdu a přestanu chodit do tohodle kroužku," rozhodla se Lucie.
,, To po tobě nechci," špitla učitelka.
,, Ale ano, přestanu sem chodit a budu se věnovat výtvarce," řekla Lucie. A jak řekla, tak udělala. Zpívání nechala lepším a sama zvítězila ve Výtvarném klání do čtrnácti let.
Kateřina vyhrála pěveckou soutěž s písní Bílý měsíc. Pavlína se se svým duetem umístila na třetím místě. Lucie to svým kamarádkám přála.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bloom bloom | Web | 5. dubna 2008 v 18:45 | Reagovat

chceš se stát spisovatelkou ,co?????jsi dobrá a já se chci stát také spisovatelkou ,můžu se zeptat kolik ti je let?????a jaký styl chceš psát????mě je 12 a chci psát o ruzných těch čarodějnicích a trpaslících a vílách ,prostě nadpřirozené bytosti!!!!!!

2 alex alex | E-mail | Web | 10. dubna 2008 v 19:16 | Reagovat

je mi 14 a chci psát dívčí romány nebo fantasy. lidí, co chtějí psát, je dost a to je dobře, aspoň bude co číst.

3 blood mary:-p blood mary:-p | 15. června 2009 v 11:41 | Reagovat

já chci psát horory,ale je těžký vymyslet příběh aniž by to bylo okoukaný.nashle!:-p

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama