Lenka

19. června 2007 v 18:50 |  krátké příběhy

Lenka

Lenka žila od narození u cirkusu. Její otec byl principál a její matka pracovala s malými pudli. Přišla k cirkusu z městské pošty. Lenka je artistka a břišní tanečnice. Cirkusácký život má ráda a zvířata také, ale co jí opravdu vadí je časté střídání škol. Na soukromého učitele bohužel rodiče nemají dost peněz, tak musí Lenka často přeskakovat učivo. Jednou musela dokonce opustit svou dosud jedinou lásku Maťeje.
Když přijel cirkus do Velkého Meziříčí, kde Lenka samozřejmě chodila do školy, mluvilo se jen o volbě povolání. Lenka totiž chodila do deváté třídy. Když každý řekl, čím by se chtěl živit, obrátila se paní učitelka na Lenku se slovy:
,,Chudáčku, ty asi nebudeš moct studovat. Chápu, že máš ráda zvířata, ale mít jen základní vzdělání je v této době dost špatné."
Všichni se na Lenku podívali. Cítila se trapně.
,,Ale já chci studovat!" řekla odhodlaně.

,,Cože? Studovat?" nevěřil svým uším principál, když mu Lenka sdělila svůj nápad.
,,Ano, mohla bych být veterinářka a léčit naše zvířata. Ušetřilo by se tak spoustu peněz za veterináře," hájila svůj názor Lenka.
,,Ale utratilo by se za studium a veterinářské vybavení. Nemysli si, není to levná záležitost," stál na svém principál.
Toho večera hledala Lenka útěchu u matky.
,,Neplač. Podle mého jít studovat můžeš, s cirkusem nám pomůže tvůj bratr a jako veterinářka nám ušetříš peníze. Uvidíš, že táta bude co nevidět také souhlasit," chlácholila paní principálová dceru.
A opravdu! Po dlouhém přemlouvání a spoustě slz principál nakonec dovolil Lence studovat veterinární prevenci. Lenka bydlela na internátě i přes víkendy a studovala. Byla moc ráda, že se jí podařilo přesvědčit otce.
Po celé čtyři roky studia si Lenka s maminkou dopisovaly a volaly. Také se navštěvovaly. Lenka měla přesné zprávy o úspěšnosti cirkusu.
,,Cirkusu se vede báječně. Celý téměř kvete," smála se paní principálová do telefonu.
,,To jsem ráda," řekla vždy Lenka.
Poslední rok Lenčina studia už nevolala matka tak často. A když, tak jen řekla, že se všichni mají dobře a vše je v pořádku. Lence to bylo divné, ale na rozjímání nebyl čas, měla před sebou maturitu.

,,Jo! Mám to v kapse!" jásala Lenka, když úspěšně složila maturitu. Šla tuto událost oslavit s kamarádkami do oblíbeného baru. Tam si k nim přisedl jistý Štěpán Kořínek a když mu dívky řekly, co oslavují, zvolal nadšeně:
,,Já budu za rok promovat na veterině, tak to pak dáme dohromady a zachráníme spousty ubohých zvířat!"
Slavilo se dál. Pak si dívky se Štěpánem vyměnily telefonní čísla a Lenka řekla:
,,Víš, že ten tvůj nápad není úplně špatnej? Určitě ti někdy brnknu."
Štěpán se zasmál. ,,Klidně,"řekl.

Lenka přijela na místo, kde podle matčina dopisu má momentálně stát cirkus. Jenže tam byl jen malý dům. Lenka zazvonila na zvonek a otevřel jí otec.
,,Lenko!" usmál se její otec a objal dceru.
,,Ahoj tati, kde máš cirkus?" divila se Lenka.
Otec odpověď oddaloval, ale nakonec šel s pravdou ven.
,,Cirkus zkrachoval. Celou dobu jsme ti lhali, aby ses zbytečně nestresovala. Trochu jsme tušili, že to takhle dopadne, tak jsme nechali postavit tenhle baráček. Žijeme tady všichni cirkusáci," odpověděl.
Lence bylo jasné, že s jejím snem léčit zvířata v cirkusu je konec. Rozhodla se však, co udělá. Zavolala Štěpánovi a řekla mu, že je pro, aby si otevřeli ordinaci. Štěpán byl rád.
Než Štěpán odpromoval, Lenka pomáhala na veterině u doktora Polačky. Potom se Štěpánem otevřeli veterinární ordinaci a pomáhali spoustě zvířatům. Lenka zjistila, že Štěpán je nejen skvělý kolega, ale i skvělý muž. Netrvalo dlouho a ti dva se dali dohromady. Nad ordinací si postavili ještě byt a žilo se jim báječně. Nejšťastnější však byli, když se jim narodila dcera Barunka.
( třináct let )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sisi sisi | 23. března 2008 v 14:45 | Reagovat

Fakt krátký příběh !!!!!!!Si myslíš že se mi to chce číst ???

2 michal michal | 23. března 2008 v 14:45 | Reagovat

tjn se mi to taky nechce číst...

3 alex alex | E-mail | Web | 23. března 2008 v 14:58 | Reagovat

oproti jiným to krátké je

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama