Čtyři kamarádi na farmě

14. června 2007 v 18:30

Čtyři kamarádi na farmě

Ve městě Brno je čtveřice dětí. Jsou to Jakub a Lucka (sourozenci) a jejich kamarádi Tomáš a Martina. Jsou to nejlepší kámoši a znají se už sedm let.
Lucčin tatínek vede farmu koní a proto by se tam mohli jít podívat. Šli lesem a uviděli malého vystrašeného pejska. Byl to malý bílý pudl. Martina se koukla na známku a tam bylo napsáno: Cemrik - Rudolf Bazala.
"Ten pejsek někomu patří," řekla Martina.
"Vezmeme ho na farmu a dál se uvidí," rozhodl Tomáš. Jakub vzal Cemrika do náruče a šli. Došli až k červené tyči, kde bylo napsáno: KOŇSKÁ FARMA PANA TABÁŠKA. Tam je zastavil nějaký chlap.
"Co tady vopruzujete. Koukejte vypadnout!"
"Pane Doubek, já jsem Lucka, dcera vašeho šéfa. Kámoši si chtějí prohlídnout farmu," vysvětluje Lucie.
"Tak to řeknu rovnou. Vstupte," řekl hlídač. Lucčina tatínka našli hned. Zrovna hřebelcoval hnědáka. "Ahoj. Dobrý den," pozdravily děti.
"Co to máte za bafíka?" zeptal se pan Tabášek a čupl si k Cemrikovi.
"Našli jsme ho v lese. Byl dost vystrašený," řekl Tomáš. Pan Tabášek si prohlídl známku a řekl. "Toho Rudolfa znám. Vede koňskou farmu jako já. Nedávno mně prodal jednoho grošáka."
Děti se zaradovaly.
"Nechcete se svést, když už jste tady?" nabídl pan Tabášek.
"Jen jestli nespadneme," strachoval se Jakub. Martina a Jakub měli bílé koně, Lucka černého Bleska a Tomáš krásného plaváka. Pan Tabášek si osedlal grošáka od pana Bazaly a mohli jet. Pan Tabášek říkal dětem co mají dělat, aby koně zvládli. Jakubovi se zatočila hlava a pustil uzdu. Když kůň ucítil, že je volný, vzepjal se. Jakub spadl rovnou do potoka. Všichni seskočili z koní a společně ho vytáhli z vody. Jakub měl zavřené oči a vykašlával vodu. Pan Tabášek s ním třásl jak mohl a Jakub se konečně probudil.
"Jsi v pořádku?" ptal se pan Tabášek.
"Už je to dobrý tati," odpověděl Jakub. Už nechtěl jet dál a tak se s běloušem vrátil na farmu za Cemrikem. Ostatní pokračovali v jízdě. Když se vrátili, pan Tabášek řekl:
"Vy se vraťte domů a já vrátím panu Bazalovy Cemrika." Děti tedy šly a cestou jim Jakub vyprávěl co se dělo na farmě.
,,Jeden kůň chtěl pokopat Cemrika, ale já se mu postavil. ….."
(devět let)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama