André a Andrea

26. června 2007 v 13:58 |  krátké příběhy

André a Andrea

V cirkuse Caramba se narodilo hříbátko. Byl to malý bílý hřebeček André.
,,Z tebe vycvičím hvězdu cirkusu," řekl ředitel.
Sotva byl André schopný běhat a zvykl si na ohlávku, začal ho ředitel cvičit.
Vehnal koníka do manéže, hřebeček klusal dokola a když udělal chybu, ředitel práskl bičem o zem. André se vždy lekl, ale věděl, že musí poslouchat. Potom mu ředitel dal bič před nohy. André zazmatkoval a zastavil se. Ředitel práskl bičem - jenže ne o zem, udeřil hříbě!
,,Musíš skákat!" křičel. André se lekl a lehl si. Uvědomoval si bolest.
,,Vstávej, dělej!"křikl ředitel.
Když André nechápal další pokyny, ředitel se rozzuřil a vykřikl:
,,Ty lemro, koukej sebou hnout! Za trest dnes nedostaneš najíst!" Jenže to myslel vážně. André ten den nedostal najíst a protože ředitelovým pokynům nerozuměl, nedostával najíst velmi často a navíc byl bit.
Když cirkus Caramba přijel do jisté vesnice, desetiletá Andrea přemluvila tatínka, aby se s ní šel podívat na zvěřinec.
Když přišla Andrea k výběhu pro koně, hned si všimla malého bílého hřebečka i jeho modřin a šrámů. Bylo jí ho líto a chtěla ho pohladit, ale zarazil ji hrubý hlas.
,,Nehladit! Nekrmit! Nerozmazlovat! Tenhle kůň potřebuje tvrdou školu."
Andrea se podívala na pána v cirkusáckém saku a usoudila, že to musí být ředitel. A také to byl on. Andrea poznala, že se hříbě má u cirkusu zle. Z batůžku vyndala digitální fotoaparát a pořídila několik snímků Andrého šrámů.
O pár hodin později nasedla Andrea na kolo a vydala se na nejbližší stanici ochránců přírody.Na stanici ochránců přírody otevřel Andree starší pán a zeptal se :
,, Copak potřebuješ děvenko?"
,,Chtěla bych nahlásit týrání zvířete,"odpověděla Andrea a pán ji vyzval, aby šla dovnitř. Andrea tedy vstoupila do místnosti se dvěma psacími stoly, jedním počítačem, klecí s andulkami a plakátem s žirafami.
,,Posaď se," řekl pán a on i Andrea se posadili ke stolu. Andrea pánovi popsala, co viděla a podala mu svůj fotoaparát. Pán se podíval na fotografie Andrého šrámů a pak pověděl:,, Ano, to nevypadá dobře. Hned zítra se do toho cirkusu vypravíme. Děkuji ti."
Andrea se spokojeně vrátila domů a byla ráda, že vykonala dobrý skutek.
Hned ráno začal ředitel cirkusu Caramba Andrého hned cvičit. André byl zesláblý kvůli nedostatku potravy a svého cvičitele neposlouchal. Ředitel se patřičně naštval a práskl bičem o zem tak, že se hříbě leklo a poplašeně kolem sebe kopalo a třáslo hlavou. Ředitel to zkoušel znovu a znovu, ale André ho nevnímal, tak řediteli došla trpělivost a udeřil hříbě bičem. Po Andrého jemné bílé srsti stekl potůček krve. Ředitel k hříběti poklekl, utíral mu krev a špital:
,,Tohle ne, to nechci. Nechci ti ublížit."
V tom mu někdo poklepal na rameno a zeptal se:
,,Jste ředitel tohoto cirkusu?"
,,Ano, jse-jsem to já," zakoktal ředitel a otočil se. Za sebou uviděl dva muže od ochránců přírody.
,,Jste zatčen za týrání zvířat," oznámil řediteli jeden z mužů. Pak si ho odvedli do auta a odvezli. A co se stalo s cirkusem? Zaměstnanci si našli nová zaměstnání, zvířata byla převezena do zoologických zahrad a farem, André byl svěřen do zvláštní péče a když se vyléčil, Andrea ho dostala k jedenáctým narozeninám a pečlivě se o něj starala.
(dvanáct let)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verie Verie | 1. března 2008 v 13:57 | Reagovat

Ahoj. moc hezký příběh kdyžtak prosím napiš na e-mail jajo1@seznam.cz

Taky píši příběhy

2 Romeo90 Romeo90 | E-mail | Web | 21. června 2008 v 15:08 | Reagovat

Pěkný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama